Melih Çebi

Melih Çebi
‘’Aralık’ta Çiçekler’’
28.05-28.06.2022

1Duvar Sergileri kapsamında Büyükdere35, 28 Mayıs – 28 Haziran tarihleri arasında Melih Çebi’nin ‘’Aralık’ta Çiçekler’’ başlıklı 1Duvar sergisine ev sahipliği yapıyor.

 

Lowbrow ve Pop Sürrealizm akımlarından yoğun bir şekilde ilham alan Melih, farklı medyumlardan ve değişik estetik anlayışlardan beslenmekten çekinmez. Melih’in çalışmalarında işlediği konular, bilinçaltının karanlık tarafıyla iç içe girerken diğer yandan toplumdaki olaylarla sarkastik bir dille dalga geçer.

 

Çocukluğuyla olan ilişkilerini sürdüren konuları, ergenliğin rahatsız edici evrensel arketiplere dönüştürdüğü gömülü hayalleri ve kayıp anıları çalışmalarında somutlaştırır.

Bir yandan cesurluğu, diğer yandan uysallığı ile ön plana çıkan Melih’in figürleri, boş gözler ve suratlarında devamlı bir gülümsemeyle tasvir edilir. Bir araya gelerek oluşturdukları beraberlikte ise çocukluğun cömertçe bahşettiği cehaleti kucaklarlar. Eserlerinde seçkin ve teatral bir “pop” duygusunun oluşumu, figürlerinin betimlediği bu hiciv sayesindedir.

 

×

Merhaba!

Ürün ve siparişiniz ile ilgili bilgi almak için WhatsApp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

× Bize Sorun