Başako – Şehrin Ruhu

Basılı malzemenin bol ve imaja ulaşımın çok rahat olduğu çağımızda, kolaj sık kullanılan bir sanat pratiği haline gelmiştir. Hepimiz gün içinde dahi yoğun bir görüntü bombardımanı içinde bulunmaktayız. Gözümüz ister istemez bir radar haline geldi, tek bir görüntüden bile kafamızdaki kodlarla birçok bilgi çıkarmaktayız. Bunun sonucu bu imajları, kendi seçtiğimiz ve tercih ettiğimiz düzende bir araya getirip, kendi dilimizi oluşturabiliriz.

“Şehrin Ruhu” Atölyesinde yuvamız dediğimiz fakat yaşarken güzelliklerinden çok zorluklarını hissettiğimiz İstanbul’un, tüm sıkıntılar altında kalmış ve unuttuğumuz ruhunu katman katman çıkarmaya çalışacağız.

Atölye çalışmasında katılımcılar seçtikleri İstanbul, mimarı, insan, tabiat görsellerini getirebilirler. Ayrıca sanatçı kendi arşivinden de çektiği fotoğraflardan bir seçki yapacak, dileyen katılımcılar bu görsellerden de faydalanabilecek.

*İsteyen katılımcılar, seçtikleri yada çektikleri şehir, tabiat, insan görsellerini getirebilir. A3 boyutunda olmaları tercih edilir. Getirilen görseller dergi veya farklı mecralardan bulunup getiriliyorsa mümkün olduğunca kaliteli olması çalışma için verimli olacaktır.

BASAKO

Basako 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden mezun oldu.

Grafik tasarım altyapısını resimlerinde kullanan sanatçı birçok farklı teknikte (Kolaj, tipografi, dijital alt yapı, yağlıboya, akrilik, suluboya) üretim yapmaktadır.

Artnivo tarafından temsil edilen sanatçı, İstanbul’da çalışıp yaşamaktadır.

www.artnivo/basako

×

Merhaba!

Ürün ve siparişiniz ile ilgili bilgi almak için WhatsApp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

× Bize Sorun