Eda Emirdağ

1986, İstanbul doğumlu Eda Emirdağ, kadın politikaları ve mülteci sorunları gibi sosyal konulara ek olarak; fotoğraf etiği, sunum estetiği, arşiv ve imaj üzerine araştırmalar yapan sanatçı video, fotoğraf, kolaj ve performans gibi medyumlarla denemeler yapmaktadır. Katılımcı sanat projeleri, atölyeler ve ortak çalışmalar ürettir.
Sofya’daki St. Kliment Ohridski Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitim aldı. 2013 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Fotoğraf, Video 2020 yılında ise Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Enstitüsünde Yüksek Lisans programlarına tam burs kazandı. 2023 yılında maumau adlı bağımsız sanat inisiyatifinde proje koordinatörü olarak çalışıp, Montag Residency adında proje bazlı ve işbirlikçi artist residency projesi için Avrupa Birliği fonu olan Culture Civic’den fon almış ve kültür çalışanı olarak da alanda ağ oluşturma ve işbirlikçi çalışma pratikleri oluşturmaya devam eder.

MamutArt Project, Contemporary İstanbul, Young Photographers Award, New Generation Contemporary Artist From Turkey, Tüyap Sanat Fuarı gibi sergilerin yanı sıra çalışmaları; İsveç, Galler, Danimarka, Fransa, İtalya, Hollanda, Almanya ve Pakistan’daki sergilerde yer aldı. 2015-2023 yılları arasında İsveç’te bulunan Kultivera isimli artist residency programına defalarca katılmış, sergi, atölye, katılımcı sanat projeleri geliştirmiştir.

Fotoğraf

Cencor

20.000  + KDV Eda Emirdağ

dijital fotoğraf, lenticular baskı

95 x 50 cm

5+1 ed.

2019

Bu çalışma özgünlük sertifikası içerir.

30.000  + KDV Eda Emirdağ

dijital fotoğraf, light box, duratrans print

57 x 40 cm

3+1 ed.

2014

Bu çalışma özgünlük sertifikası içerir.

Fotoğraf

Yaderk

15.000  + KDV Eda Emirdağ

dijital fotoğraf, fine art baskı

22 x 34 cm

5+1 ed.

2021

Bu çalışma özgünlük sertifikası içerir.